Arzum AR2002 Cookart Maxi 50 Lt Camlı Fırın

Arzum AR2002 Cookart Maxi 50 Lt Camlı Fırın

Arzum AR2002 Cookart Maxi 50 Lt Camlı Fırın

Annemin davul fırında yaptığı lezzetleri bire bir çıkartmasa da oldukça başarılı bir fırın bence. Benim evde ankastre set yok bizde bunda aldık. Oldukça da memnunun. İçi oldukça geniş ama kendisi o kadar değil. O yüzden çok yer kaplamıyor. Ama tek bir tepsiden bir çok yemek çıkartıyor. Çift camlı olduğu için sanırım çabuk ısınıyor fırın ama bence pişirdiği yemeklerin kokusunu biraz fazla dışarı veriyor. Kapağı aralık mı kaldı diye bir kaç kez kontrol ettiğim oldu ama pişirme süresi gayet güzel. Ayrıca turbosu çok hızlı çalışıyor. Fırın güzel kızartıyor ama bence fazla elektrik yakıyor. Çünkü bir kaç kez fırın çalışırken evin şartelleri attı.

 

Fırının el kötü özelliği ayar kısmında. Rakamlar ve aralıkları çok uzun bırakılmış bana göre. Mesala her tarifte olan 180 derece bu fırında yok. Sen kendin buluyorsun ortasını. 3 yıl garantisi var ama genelde zaten hepsine bu kadar garanti veriyorlar arızalardan 3 yıldan sonra çıkıyor. Biz henüz 3 yılı doldurmadık ama yalan yok bir arızasını da görmedik. Yemekle keki ise malesef aynı anda pişirmiyor. Kokular muhakkak karışıyor bide kendi fırın tepsisini kullanmazsan kek kalıbı ile yemek tepsisi sığmıyor. Yani kekin üstü nerdeyse fırını tepesine değecek gibi oluyor buda kekin yanmasına neden olur.

 

Fırıının tepsileri ise oldukça kullanışlı açıkcası. Benim bir önceki fırınımın kenar sırları hep atmıştı ama bunun hala sağlam. Fırın kağıdı olmadan yaptığım pişirmelerimde de yapışmadan aldım. Ama fırını açarken özellikle turbo çalışırken yüze sıcaklığı çok yansıtıyor. Yüzünüz yanmasın yüksek ayarda bir şey pişirirken dikkat edin.

 

Pişirme bittikten sonra fırının temizliğide rahat oluyor. İçinin temizliği kadar telinin temizliği de kolay. Herhangi bir kararma yaşamadım ben. Fiyatı ise markasına ve işlevine göre ideal. Benim gibi ankastresi olmayanlar düşünebilir. Öğrenci evleri için ise bence fazla. Daha basit bir şey alınabilir açıkcası bunun yerine. Bu daha böyle kısır günlerine kek börek yapan kadın fırını diyebilirim.
Lütfen AdBlock eklentisini sitemiz için devredışı bırakınız!