Arı Mama Sütlü Karışık Sebzeli Pirinç Unu 250 gr x 3 Adet

Arı Mama Sütlü Karışık Sebzeli Pirinç Unu 250 gr x 3 Adet Yorumları

0 yorum
5 0 kişi 
4 0 kişi 
3 0 kişi 
2 0 kişi 
1 0 kişi 
Arı Mama Sütlü Karışık Sebzeli Pirinç Unu 250 gr x 3 AdetSu ile pişirilerek hazırlanır. Süt protein bileşenleri içerir. Karışık sebzeli Arı içerisinde hazmı kolay ve tüketimi ilk olan sebzelerden Havuç, Bezelye ve Ispanak bulunmaktadır.

Havuç antioksidanlardan, minerallerden ve liften zengin önemli bir sebzedir. Havuca turuncu rengini veren ve beta-karoten olarak isimlendirilen gıda öğesi, havucu emsalsiz bir duruma getirir. Havuç sebze püresi içerisinde pişirildiğinde beta-karoten daha da kolay hazmedilir hale gelir, bu nedenle havuç, çiğ olarak değil de pişirilerek yendiğinde daha yararlı hale gelen nadir besinlerden birisini temsil eder.

Bezelye önemli oranlarda içerdiği protein, karbonhidrat, fosfor, potasyum ve A vitaminiyle çok önemli bir besin türüdür.

Ispanak diğer yapraklı sebzelere göre daha fazla protein ve folik asit içerir. Zeaxanthin ve lutein isminde içerdiği antioksidanlarla kalp sağlığı için önemlidir.

İçindekiler:
Pirinç unu (%39), Öğütülmüş şeker, Laktoz (Süt ürünü), Yağsız süttozu (%10), Peyniraltısuyu proteini (Süt proteini), Sebze Tozları (%3) [Havuç (%1), Ispanak (%1), Bezelye (%1)], Bitkisel yağ(hurma yağı, kanola yağı, ayçiçeği yağı), Kazein (Süt proteini), Mineraller (Kalsiyum, Fosfor, Magnezyum, Demir, Çinko, İyot), Vitaminler ( C, Niasin, E, Pantotenik asit, B1, B2, B6, A, Folik asit, Biotin, D, B12), Laktoferrin.

Hazırlanışı:
50 g. (2,5 tepeleme çorba kaşığı) Arı Vitaminli’yi 250 ml. (3 çay bardağı) suya karıştırarak ilave ediniz. Zaten tatlandırılmış olduğu için şeker ilave etmeyiniz. Orta sıcaklıktaki ocakta kaynayıncaya kadar karıştırınız. 1-2 dakika karıştırarak pişiriniz. Kaseye boşaltınız. Servis yapmadan önce soğumasını bekleyiniz.

Lütfen AdBlock eklentisini sitemiz için devredışı bırakınız!